Nasz Telefon

Ginekologia i Położnictwo


Dr Zbigniew Szymański

Czy Kobiety generalnie chętnie odwiedzają ginekologa?
Różnie to z tym bywa. Czasem Kobiety mają nieuzasadnione opory przed wizytą. Niektóre przychodzą, namówione przez koleżanki, czasami córki przyprowadzają matki i odwrotnie. Współczesne Kobiety dużo wiedzą na temat chorób ginekologicznych. To zasługa kampanii medycznych w prasie i telewizji. Tak naprawdę, każda Kobieta, która skończy 18 lat, powinna przyjść do gabinetu ginekologicznego. Profilaktyka to podstawa badań nie tylko w Ginekologii!

Jak często Panie powinny się badać?
Każda szanująca się, dbająca o swoje zdrowie Kobieta powinna co najmniej raz w roku odwiedzić ginekologa i wykonać badanie cytologiczne. Raz na trzy lata takie badania refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia. Ważne są też badanie biocenozy pochwy, po 40. roku życia – kontrolne USG piersi, a po 50-ce – mammografia. Chyba że lekarz każe zbadać się wcześniej, bo np. w czasie badania piersi zauważył coś niepokojącego.

Czy Kobiety są świadome niebezpieczeństwa?
Ciągle, niestety, zdarzają się pacjentki, które u lekarza ginekologa nie były 15 czy 20 lat. Twierdzą, że dobrze się czują, nic ich nie boli, nic im nie dolega, a więc po co. Takie spoób myślenia, to naturalnie kardynalny błąd. Czasami wystarczy 5 lat, by pojawił się i rozwinął nieuleczalny nowotwór. Nie ma żadnej reguły. Dlatego my ginekolodzy chcemy uczulić panie i zachęcić, by regularnie chodziły na badania. Najczęstszymi kobiecymi nowotworami są rak sutka, piersi czy szyjki macicy. Ten ostatni może się pojawić nawet u 15-letnich dziewczynek.

Podstawowym celem Centrum Medycznego All Medical.pl jest promowanie zdrowia mężczyzny i kobiety z uwzględnieniem aspektów seksualnych na każdym etapie ich życia. Pacjenci w naszym Centrum mogą liczyć na szybką diagnostykę i skuteczną terapię zgłaszanych problemów zdrowotnych. Posiadamy doświadczony personel lekarzy położników, ginekologów wspartych specjalistami innych spokrewnionych z ginekologią dyscyplin. Gabinety są wyposażone w nowoczesny sprzęt diagnostyczny zapewniający najwyższe standardy świadczonych usług.

Dojrzały mężczyzna po 40 - Sprawdź swoją męskość ...